19 Aug 2018
Opactwo cystersów Chiaravalle della Colomba, Piacenza (Włochy)

Saint Bernard of Clairvaux 2018


Sobotni wieczór od 19.30 garnizon kolegiaty San Lorenzo z ostentacją relikwii św. Bernarda i modlitwa wraz z wiernymi obecnymi; o 20.45 procesja od Reliquia do Reliquia do Chiaravalle della Colomba recytująca Różaniec Święty.
Niedzielne powitanie Madonny Lotnika przywiezione z prowincji Brescia (12 samolotów i 1 helikopter wylądował), przewiezienie posągu na historycznym Rolls Royce, który wraz z innymi 24 historycznymi samochodami i 10 motocyklami został przetransportowany to do Chiaravalle przez Cortemaggiore, Fiorenzuola i Alseno. Obchodzono Mszę św. Papieską, której przewodniczył Opat Emeritus Ojciec Silvestro. Agape w klasztorze opactwa z pilotami i załogami, a następnie błogosławieństwo motocykli, samochodów na placu i samolotów na pasie startowym podanych przez opata Silvestro.
Niedzielne popołudnie powitane przez biskupa ks. Gianni Ambrosio, udział w uroczystej Mszy św. Odprawionej w opactwie, a następnie procesja ulicami Chiaravalle, idąc za posągiem św. Bernarda załadowanym na wózek ciągnięty przez parę koni.