17 Feb 2019
Kościół San Giuseppe della Pace, Mediolan (Włochy)

Odzyskiwanie i opieka nad relikwiami św. Teresy z Lisieux i rodziców


Katoliccy Templariusze, mianowani przez proboszcza San Giuseppe della Pace w Mediolanie, dziekana dekanatu Sempione (Milan Acidiocese), Don Vittorio De Paoli, oficjalnie udali się do Lisieux w Normandii (Francja) na przeniesienie relikwii św. Teresy do Włoch Dzieciątka Jezus i Świętej Twarzy, powiedziane o Lisieux, do wieku Teresy Françoise Marie Martin (Alençon, 2 stycznia 1873 - Lisieux, 30 września 1897), Doktora Kościoła, patrona Misji i Francji (razem z Święty Joan d'Arco) i jego rodzice Święci Luigi Martin i Maria Zelia Guerin.

Po podróży, rano w sobotę 16.02 Templariusze towarzyszyli proboszczowi i relikwiom w klasztorze Clausura w Karmelitach Bosych z Via Marcantonio Colonna i wzięli udział w Mszy św.

W nocy odbyli nocne czuwanie modlitewne do rana w niedzielę 17.02, kiedy przenieśli relikwie z klasztoru Clausura do kościoła San Giuseppe della Pace w cichej procesji, gdzie zostali powitani przez Mons. Domenico Segalini Biskup Emeritus z Palestriny, który odprawił uroczystą Mszę św. W obecności Konsula Generalnego Francji, dott. Cyrille Rogeau i władze cywilne.


Po 24-godzinnej opiece nad relikwiami przez cały tydzień ostencji.