30 Aug 2015
Opactwo Saint Columban, Bobbio (Włochy)

Stolica Europy Bobbio


Udział katolików templariuszy w obchodach spotkania kolumbijskiej społeczności „Bobbio stolicy Europy” z okazji 1400 lat od śmierci spotkania w Kolumbii zorganizowanego przez biskupa diecezji Piacenza-Bobbio, S.E. Mgr Gianni Ambrosio.
Powitanie pielgrzymów, kapłanów i prałatów z całego świata, otwarcie wszystkich kościołów ludu na tę ważną uroczystość.
Przedstaw opata prymasa zakonu benedyktynów Dom Notker Wolf, S.Em Angelo. Scola, arcybiskup metropolitalny Mediolanu, S.Em. Sean Card. Brady, emerytowany arcybiskup Armagh w Irlandii, irlandzcy biskupi Noel Trenor, John Mc Areavey, Donald Mc Keow, francuski arcybiskup Jean Luc Bouilleret, biskup Rumuński Virgil Bercea, włoscy biskupi Enrico Solmi z Parmy, Carlo Mazza z Fidenza, Francesco Cavina Carpi, Tommaso Ghirelli z Imola, Massimo Camisasca z Reggio Emilia-Guastalla, Giovanni Giudici z Pawii, Egidio Caporello Emeritus z Mantova, Maurizio Malvestiti z Lodi, Marco Arnolfo z Vercelli, Vittorio Viola Tortona, Donato Ogliari opat z Montecassino, Piero Martini z Martirano, Giorgio Corbellini z Watykanu, Claudio Giuliodori z Uniwersytetu Najświętszego Serca.
Powitanie przybycia Derry Pilgrim Bishop, Dovel Mc Keow, przybył pieszo.
1500 pielgrzymów z całego świata, w tym Korea, Australia, Nowa Zelandia, Francja i Irlandia.
Msza św., Procesja i cichy marsz na wiarę przez ulice miasta, obecność władz wiernych i braterstwo z Rycerzami Zakonu San Mauritius i San Lazaro.