Od 8 grudnia 2015 r. Templariusze katoliccy służyli na placu San Pietro w Watykanie jako wolontariusze podczas nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, mocno pożądanego przez naszego Ojca Świętego Franciszka.

Setki Braci, poruszonych świadomością, że ten Jubileusz przyniósł wezwanie wartości chrześcijańskich, pospieszyli do wezwania Ojca Świętego i zostali zmobilizowani, by wspierać wartości i cele, które ten Jubileusz postanowił odnowić.

Nosząc nasze insygnia, ofiarowaliśmy nasze świadectwo wiary i, jak w przeszłości, naszą wiedzę, udostępnioną pielgrzymom, którzy przybywając z każdego zakątka świata, przygotowywali się do wykonania ich aktu wiary chrześcijańskiej i katolickiej, przekraczając Święte Drzwi Miłosierdzia, otwarte przez Papieża z okazji święta Niepokalanego Poczęcia Maryi.

Miliony ludzi udały się do Rzymu, aby uczestniczyć w procesjach, które z Castel Sant’Angelo, wzdłuż Via della Conciliazione, doprowadziły pielgrzymów do wejścia na Piazza San Pietro, gdzie Templariusze w Rzymie pomogli im dotrzeć, zarówno fizycznie, jak i duchowo Święte Drzwi Miłosierdzia i wreszcie dotarły do ​​ołtarza Piotra, gdzie rytuał znalazł swoje spełnienie.

Przez wszystkie 347 dni Jubileuszu my, katoliccy templariusze, służyliśmy, nawet w mroźnej zimie i upalnym i duszącym upale lata, zawsze wierni obowiązkowi i silni w naszej wierze, stając się w niektórych przypadkach punktami odniesienia dla pielgrzymów , ale także dla innych wolontariuszy, czasami obejmujących role odpowiedzialności jako główni bohaterowie po drodze.

Było wiele słów uwielbienia i podziwu dla nas, w uznaniu pokazanej nieustępliwości i demonstracji Wiary, zawsze zachowując życzliwość i uśmiech w obliczu wszelkich przeciwności losu, mimo że niektórzy turyści, którzy z obojętnością i lenistwem „niszczyli” to święte ziemia, stworzona specjalnie dla pielgrzymów, gdzie starano się modlić i medytować o największym darze ofiarowanym nam przez Naszego Pana.

 

Non Nobis Domine, Non Nobis, Sed Nomini Tuo Da Gloriam

 

Fra 'Simone

Fra 'Daniele